Whatsapp CEO’suna Göre Apple’ın Yeni Çocuk Güvenliği Sakıncalı Olabilir

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, Apple’ın yeni çocuk güvenliği araçlarının kötü olabileceğini düşünenlerden. Cathcart, gizliliği ihlal ettiği gerekçesiyle bu planlardan endişe duyduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta, Apple’ın çocuk istismarına karşı iPhone’larda ve iCloud’da depolanan fotoğrafları tarayacağı haberlerini almıştık.

Buna göre Apple’ın iPhone’larda ve iCloud’da depolanan fotoğrafları çocuk istismarı görüntüleri için taramayı planladığı bilgisi yayılmıştı.

Cezai soruşturmalarda kolluk kuvvetlere yardımcı olabilecek NeuralMatch adı verilen sistemin ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacağı söylenmişti.

Her ne kadar bazıları bunun çocukları korumak için önemli bir adım olduğunu düşünse de diğerleri bunun sadece hükümetlerin insanların iPhone’larına erişmesi için bir yol olduğunu düşünüyor.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

WhatsApp Sesli Görüşmeler İçin Arayüz Test Ediyor

WhatsApp uzun zamandır sesli görüşmeler için bir ara yüz kullanıyor, bu dönemde de yeni ara yüz test ediyor. Günümüzün en çok tercih edilen mesaj ve...

Apple Her Çalışanına İkramiye Verdi, Ofis Açılışını Erteledi

Apple çalışanlarının ofise dönmeleri için düşünülen tarih süresiz olarak ertelendi. Evden çalışmada ihtiyaçlarını kullanabilecek 1000 dolar vereceği iddia edildi. En çok iş yapış şekillerimize etki...

Dijital Lojistik Girişimi, 1.9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yolda.com tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, henüz ilk yılında 1.9 milyon dolar tutarında ikinci yatırım turunu kapattı. İşletmelere parsiyel taşıma hizmeti sunan lojistik operasyon süreçlerini...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!