Whatsapp CEO’suna Göre Apple’ın Yeni Çocuk Güvenliği Sakıncalı Olabilir

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, Apple’ın yeni çocuk güvenliği araçlarının kötü olabileceğini düşünenlerden. Cathcart, gizliliği ihlal ettiği gerekçesiyle bu planlardan endişe duyduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta, Apple’ın çocuk istismarına karşı iPhone’larda ve iCloud’da depolanan fotoğrafları tarayacağı haberlerini almıştık.

Buna göre Apple’ın iPhone’larda ve iCloud’da depolanan fotoğrafları çocuk istismarı görüntüleri için taramayı planladığı bilgisi yayılmıştı.

Cezai soruşturmalarda kolluk kuvvetlere yardımcı olabilecek NeuralMatch adı verilen sistemin ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacağı söylenmişti.

Her ne kadar bazıları bunun çocukları korumak için önemli bir adım olduğunu düşünse de diğerleri bunun sadece hükümetlerin insanların iPhone’larına erişmesi için bir yol olduğunu düşünüyor.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

Google Ads Ajansı ile Google Ads-Reklam Danışmanlığı

Google Ads Ajansı, Google Ads ve reklam danışmanlığı hizmetini verirken Google reklam araçlarını kullanarak işletmelerin online reklamlarını optimize etmeye ve daha etkili hale getirmeye...

Dijital Pazarlama Ajansı Ve Dijital Pazarlama Paketleri

Dijital pazarlama ajansı Adapte Dijital dijital olan tüm araçları kullanma ve müşterileri adına sunma becerisine sahiptir. Dijitale hakimiyeti ve becerisiyle işletmelere kolay uyum sağlamada yardımcı olmaktadır....

Alan Adı ve Hosting Yenileme İçin Uygun Çözümler

Kur dalgalanması hayatın her alanına yansıyor. Hosting hizmeti sunan şirketler doların etkisiyle yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor. Örneğin, yurt dışı merkezli sitelerde .istanbul, .LLC ve .co gibi uzantılar 120 ila 400 TL arasında farklılık...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!