2021 Yılı E-Ticaret & Web Tasarım Trendleri

Bir web sitesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi güncelliğini korumasıdır. Potansiyel müşterileri ya da sadık müşterilerinin ilgisini çekmek ve devamlılığını göstermek adına, sürekli güncellenerek ve üstüne katarak ilerlemelidir.

Günden güne değişen moda ve renkler insanların aşinalığını kazanarak, ilgisini çekebilir. Bu güncelliği korumak adına 2021 Web Tasarımı & E-Ticaret sitelerinin trendlerinden yararlanabilirler.

Siyahın Asilliği

Birçok web sitesi ve uygulamalar kullanıcılara siyah tema seçeneği sunuyor. Özellikle gece kullanımda göz yorulmasını engellemek adına kullanım kolaylığı sağlayan siyah tema, birçok sosyal ağda farklı bir deneyim sunuyor. Kurumsal Web Tasarım ya da E-Ticaret sitelerinde 2021 trendlerinde sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Hafif Gölgeler

Kurumsal Web Tasarım ve E-Ticaret trendi olacaklardan bir diğeri de havada duran hafif gözüken nesneler ve biraz daha yumuşak gölgeler. Bu görseller slider gibi sitenin en öne çıkan, gözüken kısımlarında kullanılarak göze hitap edecektir.

Kullanıcı Kolaylığı

Bir E-Ticaret sitesinin en önemli yapı taşı kullanıcılarıdır. Kullanıcı deneyimi her şeyden önemlidir. Kullanıcıyı istediğine kolayca ulaştırmak, taleplerine cevap vermek gerekir. Kullanıcıyı rahatlatacak tasarım çalışmaları, gezinmeyi kolaylaştırma, sayfalardaki yoğunluğu kaldırarak daha rahat alışveriş ve bakış sağlamak önemlidir.

Detaylı Görsel Eklemeleri

E-Ticaret tasarımı yaparken görselleri, özellikle ürün görsellerini daha detaylı hale getirmek gerekir. Kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarının artması ve ikna olabilmeleri için ürünleri en iyi şekilde tanıtacak ve isteklerini arttıracak kaliteli ve farklı açılardan çekilmiş görseller gerekir.

Font Ayarları

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanıcıların dikkatini çekebilmek ve tasarımsal olarak farklılıklar gösterebilmek için kalın fontlu yazılar geçmiş senelerde popülerleşmeye başladı. 2021 yılında da karşınıza sık sık çıkacaklar.

İllustrasyon ve Görsel

Geçtiğimiz yıllardan beri tasarımsal çalışmaların görsellerle birleşmesine rastlıyoruz. 2021 yılında E-Ticaret sitelerinde ürün fotoğraflarına ek olarak illüstrasyon çalışmaları da eklenecek ve çekici bir hale gelecek.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

WhatsApp Sesli Görüşmeler İçin Arayüz Test Ediyor

WhatsApp uzun zamandır sesli görüşmeler için bir ara yüz kullanıyor, bu dönemde de yeni ara yüz test ediyor. Günümüzün en çok tercih edilen mesaj ve...

Apple Her Çalışanına İkramiye Verdi, Ofis Açılışını Erteledi

Apple çalışanlarının ofise dönmeleri için düşünülen tarih süresiz olarak ertelendi. Evden çalışmada ihtiyaçlarını kullanabilecek 1000 dolar vereceği iddia edildi. En çok iş yapış şekillerimize etki...

Dijital Lojistik Girişimi, 1.9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yolda.com tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, henüz ilk yılında 1.9 milyon dolar tutarında ikinci yatırım turunu kapattı. İşletmelere parsiyel taşıma hizmeti sunan lojistik operasyon süreçlerini...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!