2021 Yılı E-Ticaret & Web Tasarım Trendleri

Bir web sitesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi güncelliğini korumasıdır. Potansiyel müşterileri ya da sadık müşterilerinin ilgisini çekmek ve devamlılığını göstermek adına, sürekli güncellenerek ve üstüne katarak ilerlemelidir.

Günden güne değişen moda ve renkler insanların aşinalığını kazanarak, ilgisini çekebilir. Bu güncelliği korumak adına 2021 Web Tasarımı & E-Ticaret sitelerinin trendlerinden yararlanabilirler.

Siyahın Asilliği

Birçok web sitesi ve uygulamalar kullanıcılara siyah tema seçeneği sunuyor. Özellikle gece kullanımda göz yorulmasını engellemek adına kullanım kolaylığı sağlayan siyah tema, birçok sosyal ağda farklı bir deneyim sunuyor. Kurumsal Web Tasarım ya da E-Ticaret sitelerinde 2021 trendlerinde sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Hafif Gölgeler

Kurumsal Web Tasarım ve E-Ticaret trendi olacaklardan bir diğeri de havada duran hafif gözüken nesneler ve biraz daha yumuşak gölgeler. Bu görseller slider gibi sitenin en öne çıkan, gözüken kısımlarında kullanılarak göze hitap edecektir.

Kullanıcı Kolaylığı

Bir E-Ticaret sitesinin en önemli yapı taşı kullanıcılarıdır. Kullanıcı deneyimi her şeyden önemlidir. Kullanıcıyı istediğine kolayca ulaştırmak, taleplerine cevap vermek gerekir. Kullanıcıyı rahatlatacak tasarım çalışmaları, gezinmeyi kolaylaştırma, sayfalardaki yoğunluğu kaldırarak daha rahat alışveriş ve bakış sağlamak önemlidir.

Detaylı Görsel Eklemeleri

E-Ticaret tasarımı yaparken görselleri, özellikle ürün görsellerini daha detaylı hale getirmek gerekir. Kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarının artması ve ikna olabilmeleri için ürünleri en iyi şekilde tanıtacak ve isteklerini arttıracak kaliteli ve farklı açılardan çekilmiş görseller gerekir.

Font Ayarları

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanıcıların dikkatini çekebilmek ve tasarımsal olarak farklılıklar gösterebilmek için kalın fontlu yazılar geçmiş senelerde popülerleşmeye başladı. 2021 yılında da karşınıza sık sık çıkacaklar.

İllustrasyon ve Görsel

Geçtiğimiz yıllardan beri tasarımsal çalışmaların görsellerle birleşmesine rastlıyoruz. 2021 yılında E-Ticaret sitelerinde ürün fotoğraflarına ek olarak illüstrasyon çalışmaları da eklenecek ve çekici bir hale gelecek.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

Google Ads Ajansı ile Google Ads-Reklam Danışmanlığı

Google Ads Ajansı, Google Ads ve reklam danışmanlığı hizmetini verirken Google reklam araçlarını kullanarak işletmelerin online reklamlarını optimize etmeye ve daha etkili hale getirmeye...

Dijital Pazarlama Ajansı Ve Dijital Pazarlama Paketleri

Dijital pazarlama ajansı Adapte Dijital dijital olan tüm araçları kullanma ve müşterileri adına sunma becerisine sahiptir. Dijitale hakimiyeti ve becerisiyle işletmelere kolay uyum sağlamada yardımcı olmaktadır....

Alan Adı ve Hosting Yenileme İçin Uygun Çözümler

Kur dalgalanması hayatın her alanına yansıyor. Hosting hizmeti sunan şirketler doların etkisiyle yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor. Örneğin, yurt dışı merkezli sitelerde .istanbul, .LLC ve .co gibi uzantılar 120 ila 400 TL arasında farklılık...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!