Reklamlar, Sloganlar ve Metinlerde Dikkat Etmeniz Gereken 7 Öneri

Kullanıcıların dikkatini çekmek ve onları reklama tıklamaya yöneltmek için kullandığını her metin çok önemlidir. Reklam meni, slogan veya reklam sloganı, ürün metinleriniz hepsi daha fazla dönüşüm ve trafik için önemlidir.

Çözüme Odaklanın

Kullanıcılara sunduğunuz ürün veya hizmette çözdüğünüz sorunu vurgulamanızda yarar var. Kullanacağınız metin içerisinde çözümü söylemenizin ona ulaştıracağınız etkisi vereceğinden, reklamlardan daha etkili olabilir. Fayda odaklı çalışmalar gerçekleştirmeniz, reklamdan geri dönüşler almanızı tetikleyebilir.

Anahtar Kelime

Reklamlarınızı indekslenmesi ve istediğiniz hedefteki ulaşıma ilerlemesi için arayan kullanıcıların ve arama motorlarının anahtar kelimelere ihtiyacı vardır. Reklam metninizde, ürün ve hizmet içeriğinizde bu kelimeleri geçirmek geri dönüş için önemlidir.

Hedef Kitlenizi Anlayın

E-Ticaret sitenizin reklam dönüşlerinde başarılı olması hedeflediğiniz kitlenin ilgi alanına girmek ve ilgisini çekmek önemlidir. Bunun için hedeflediğiniz kitlenin sorununu, çözümünü ve beklentisini anlayarak talep edebileceği şekilde yönlendirmeniz ve hangi platformlarda reklama girmenizin daha yararlı olacağını anlayabilirsiniz.

Hedef kitlenizi harekete geçirebilmek için kullanacağınız dilde önemlidir. Bu yüzden müşteri profilinizi analiz etmelisiniz.

Bir Konu Bir Kampanya

Reklam sloganları hazırlarken, her bir kampanya için tek bir konuya odaklanabilirsiniz. Aynı ürün veya hizmet için çok kampanya çıksanız bile her kampanyadan tek bir dil ve konu üzerine odaklanmanız daha doğru olacaktır. Kullanıcılara ürünün farklı özelliklerini anlatırken metinlerinizde tek bir konuya odaklanmanız daha hızlı bir dönüşüm sağlayabilir.

Garantinizi Ekleyin

E-Ticaret sisteminde soyutluk ön planda olduğu için kullanıcının size güvenmesi önemlidir. Güven sağlamak için ürün veya hizmetinizin reklam sloganlarında, metinlerinde güveni vurgulayan ve hissettiren ifadeler geçinmelisiniz. Garanti süresi belirtebilir ya da E-Ticaret sitenizin güvenli alışveriş kanalı olduğunu belirtebilirsiniz.

Anlaşılır Bir Dil

Her metninizde ve özellikle reklam metinlerinizde dilinizin net ve açık olması önemlidir. Müşterinizin 1-2 saniye içinde reklamınızı anlamasını ve ilgisini çekmesini sağlamalısınız. Bunun için dolaysız bir anlatımla kolay ve sade bir dil kullanmanız gerekmektedir.

Yönlendirme ve Bilgilendirme

E-Ticaret sitenizin ve reklamınızın puanının düşmemesi, trafik alması için müşterilerinize bilgilendirme yaparken yanlış ya da yanıltıcı içerikler kullanmamaya özellikle dikkat etmelisiniz. Müşteriye vaat ettiğiniz bilgi ve içerikler bulmalı ve yararlanmalıdır. Yanlış yönlendirme size duyulan güveni zedeleyerek reklam kalitenizin düşmesine de sebep olabilir.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

Google Ads Ajansı ile Google Ads-Reklam Danışmanlığı

Google Ads Ajansı, Google Ads ve reklam danışmanlığı hizmetini verirken Google reklam araçlarını kullanarak işletmelerin online reklamlarını optimize etmeye ve daha etkili hale getirmeye...

Dijital Pazarlama Ajansı Ve Dijital Pazarlama Paketleri

Dijital pazarlama ajansı Adapte Dijital dijital olan tüm araçları kullanma ve müşterileri adına sunma becerisine sahiptir. Dijitale hakimiyeti ve becerisiyle işletmelere kolay uyum sağlamada yardımcı olmaktadır....

Alan Adı ve Hosting Yenileme İçin Uygun Çözümler

Kur dalgalanması hayatın her alanına yansıyor. Hosting hizmeti sunan şirketler doların etkisiyle yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor. Örneğin, yurt dışı merkezli sitelerde .istanbul, .LLC ve .co gibi uzantılar 120 ila 400 TL arasında farklılık...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!