2021 Yılında E-Ticarete Başlamanız İçin 5 Mükemmel Sebep

  • Büyüyen E –Ticaret Hacmi

2019 yılında Türkiye’nin e-ticaret hacmi %64 artarak yaklaşık 92 milyarlira olmuştur. Pandemi ile birlikte e-ticaretin alternatif bir yol olmadığını belirten uzmanlar, pazaryerlerine dikkat çekiyor.

E-ticarette sepet miktarları, site ziyaretleri ve kullanıcı davranışları gibi yöntemlerle belirlenen bu hacim, dijital pazarın gelişen dünyada ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

  • Zamandan ve Mekandan Bağımsız Ticaret

Bir web siteniz varsa ve bu site üzerinden satış yapıyorsanız zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde ticaret yapıp, para kazanıyorsunuz demektir! Zamandan tasarruf ederek, stratejilerinizi daha kolay belirleyebilir ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Mesai saatlerinin uzunluğunun insanlarda meydana getirdiği olumsuz etkileri e-ticaret deneyimi çok büyük bir oranda azaltmaktadır.

  • Olağanüstü Durumlarda Bile İşiniz Büyüsün

Pandemi döneminde kapatılan birçok mağaza satış faaliyetlerine e-ticaret ile devam etti ve aynı şekilde büyümeye devam etti. Pandemi döneminin getirmiş olduğu dijital alışkanlıkların uzun bir süre daha aynı şekilde devam edeceği öngörülüyor.

  • Maliyetleriniz Azalsın

E-ticaret sitenizin olması, fiziksel bir mağazanızın olmasından daha az maliyetlidir. Bir e-ticaret sitesi ile fiziksel mağazanızdaki tüm faturalardan tasarruf edebilirsiniz. Dekorasyon malzemeleri, ekipmanlar, kira sorununuz ve maliyetiniz olmadan e-ticaret sitenizde satışlar yapabilir, büyümeye devam edebilirsiniz.

  • Müşterilerinizle Sürekli İletişimde Olun

Dijital dünyanın tüm araçlarından faydalanarak müşterilerinizle sürekli iletişimde olarak onları kalıcı hale getirebilirsiniz. Fırsat ürünleri kategorileri, özel indirimler, kuponlar gibi araçlarla müşterilerinize ayrıcalıklı ve iyi bir alışveriş deneyimi yaşatabilirsiniz.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

MOOV’un %75’ini Getir Satın Alınıyor

Garenta’nın araç paylaşım platformu MOOV’un %75’ini Getir satın alıyor. KAP’ta yer alan bilgiye göre Çelik Motor A.Ş.’nin %75’ini Getir’e satışına yönelik sağlanan bağlayıcı olmayan...

Whatsapp CEO’suna Göre Apple’ın Yeni Çocuk Güvenliği Sakıncalı Olabilir

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, Apple’ın yeni çocuk güvenliği araçlarının kötü olabileceğini düşünenlerden. Cathcart, gizliliği ihlal ettiği gerekçesiyle bu planlardan endişe duyduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz hafta,...

Profesyonel-Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Web siteniz ile potansiyel müşterilerinizin, ürün satın almaya ya da alışveriş için fikir edinmeye karar verdikleri anlarda sizinle karşılaşmasını kolaylaştıran tasarımlar yaptırın. Adapte Dijital bunun için hazır ve...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!