Twitter Öneri Algoritmaları İçin Yeni Uygulama Geliştirecek

Twitter çoğu kişinin kullandığı önemli bir sosyal medya platformu. Platform için birbirinden farklı öneri algoritmaları geliştirerek, bu algoritmaları yine kendi geliştirdiği pazaryerinde kullanıcılara sunacak. Kullanıcılar ise pazaryerinde diledikleri algoritmayı seçerek kullanacak.

Test ettiği ücretli özelliklerle gündeme gelen Twitter, şimdi yeni bir algoritma yaklaşımıyla karşımızda. Twitter CEO’su Jack Dorsey sosyal ağlarda kullanıcıların kendi öner algoritması seçmesini sağlayacak.

Merkezsizleştirme

Sosyal ağlardaki öneri algoritmaları sosyal ağ şirketleri tarafından belirleniyordu. Genellikle de kullanıcıların beğendiği içerikler onlara daha fazla gösterilirken, kullanıcıların daha önce ilgisini çeken gönderilere benzer gönderiler öne çıkarılıyordu. Bu durum kullanıcıların, kendileriyle aynı görüşte olan içerikleri daha fazla görmesini sağlarken yapay bir baloncuğun içine hapsediyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey ise paylaştığı yeni vizyon açıklamasıyla algoritmanın önereceklerini kullanıcıya bırakıyor.

Algoritma Mağazası

Dorsey, yatırımcılarla yaptığı görüşmelerde Twitter’ın insanlara platformda ne göreceğine dair daha fazla seçenek sunacağı özellikler geliştirmek istediğini söyledi.

Böylece Twitter, hem platform için birbirinden farklı algoritmalar geliştirecek hem de kullanıcıların farklı seçeneklerini görerek tercih edebileceği bir pazaryeri oluşturacak.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

WhatsApp Sesli Görüşmeler İçin Arayüz Test Ediyor

WhatsApp uzun zamandır sesli görüşmeler için bir ara yüz kullanıyor, bu dönemde de yeni ara yüz test ediyor. Günümüzün en çok tercih edilen mesaj ve...

Apple Her Çalışanına İkramiye Verdi, Ofis Açılışını Erteledi

Apple çalışanlarının ofise dönmeleri için düşünülen tarih süresiz olarak ertelendi. Evden çalışmada ihtiyaçlarını kullanabilecek 1000 dolar vereceği iddia edildi. En çok iş yapış şekillerimize etki...

Dijital Lojistik Girişimi, 1.9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yolda.com tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, henüz ilk yılında 1.9 milyon dolar tutarında ikinci yatırım turunu kapattı. İşletmelere parsiyel taşıma hizmeti sunan lojistik operasyon süreçlerini...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!