Twitter Öneri Algoritmaları İçin Yeni Uygulama Geliştirecek

Twitter çoğu kişinin kullandığı önemli bir sosyal medya platformu. Platform için birbirinden farklı öneri algoritmaları geliştirerek, bu algoritmaları yine kendi geliştirdiği pazaryerinde kullanıcılara sunacak. Kullanıcılar ise pazaryerinde diledikleri algoritmayı seçerek kullanacak.

Test ettiği ücretli özelliklerle gündeme gelen Twitter, şimdi yeni bir algoritma yaklaşımıyla karşımızda. Twitter CEO’su Jack Dorsey sosyal ağlarda kullanıcıların kendi öner algoritması seçmesini sağlayacak.

Merkezsizleştirme

Sosyal ağlardaki öneri algoritmaları sosyal ağ şirketleri tarafından belirleniyordu. Genellikle de kullanıcıların beğendiği içerikler onlara daha fazla gösterilirken, kullanıcıların daha önce ilgisini çeken gönderilere benzer gönderiler öne çıkarılıyordu. Bu durum kullanıcıların, kendileriyle aynı görüşte olan içerikleri daha fazla görmesini sağlarken yapay bir baloncuğun içine hapsediyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey ise paylaştığı yeni vizyon açıklamasıyla algoritmanın önereceklerini kullanıcıya bırakıyor.

Algoritma Mağazası

Dorsey, yatırımcılarla yaptığı görüşmelerde Twitter’ın insanlara platformda ne göreceğine dair daha fazla seçenek sunacağı özellikler geliştirmek istediğini söyledi.

Böylece Twitter, hem platform için birbirinden farklı algoritmalar geliştirecek hem de kullanıcıların farklı seçeneklerini görerek tercih edebileceği bir pazaryeri oluşturacak.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

Google Ads Ajansı ile Google Ads-Reklam Danışmanlığı

Google Ads Ajansı, Google Ads ve reklam danışmanlığı hizmetini verirken Google reklam araçlarını kullanarak işletmelerin online reklamlarını optimize etmeye ve daha etkili hale getirmeye...

Dijital Pazarlama Ajansı Ve Dijital Pazarlama Paketleri

Dijital pazarlama ajansı Adapte Dijital dijital olan tüm araçları kullanma ve müşterileri adına sunma becerisine sahiptir. Dijitale hakimiyeti ve becerisiyle işletmelere kolay uyum sağlamada yardımcı olmaktadır....

Alan Adı ve Hosting Yenileme İçin Uygun Çözümler

Kur dalgalanması hayatın her alanına yansıyor. Hosting hizmeti sunan şirketler doların etkisiyle yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor. Örneğin, yurt dışı merkezli sitelerde .istanbul, .LLC ve .co gibi uzantılar 120 ila 400 TL arasında farklılık...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!