2021 Yılında E-Ticarete Başlamanız İçin 5 Mükemmel Sebep

  • Büyüyen E –Ticaret Hacmi

2019 yılında Türkiye’nin e-ticaret hacmi %64 artarak yaklaşık 92 milyar lira olmuştur. Pandemi ile birlikte e-ticaretin alternatif bir yol olmadığını belirten uzmanlar, pazaryerlerine dikkat çekiyor.

E-ticarette sepet miktarları, site ziyaretleri ve kullanıcı davranışları gibi yöntemlerle belirlenen bu hacim, dijital pazarın gelişen dünyada ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

  • Zamandan ve Mekandan Bağımsız Ticaret

Bir web siteniz varsa ve bu site üzerinden satış yapıyorsanız zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde ticaret yapıp, para kazanıyorsunuz demektir! Zamandan tasarruf ederek, stratejilerinizi daha kolay belirleyebilir ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Mesai saatlerinin uzunluğunun insanlarda meydana getirdiği olumsuz etkileri e-ticaret deneyimi çok büyük bir oranda azaltmaktadır.

  • Olağanüstü Durumlarda Bile İşiniz Büyüsün

Pandemi döneminde kapatılan birçok mağaza satış faaliyetlerine e-ticaret ile devam etti ve aynı şekilde büyümeye devam etti. Pandemi döneminin getirmiş olduğu dijital alışkanlıkların uzun bir süre daha aynı şekilde devam edeceği öngörülüyor.

  • Maliyetleriniz Azalsın

E-ticaret sitenizin olması, fiziksel bir mağazanızın olmasından daha az maliyetlidir. Bir e-ticaret sitesi ile fiziksel mağazanızdaki tüm faturalardan tasarruf edebilirsiniz. Dekorasyon malzemeleri, ekipmanlar, kira sorununuz ve maliyetiniz olmadan e-ticaret sitenizde satışlar yapabilir, büyümeye devam edebilirsiniz.

  • Müşterilerinizle Sürekli İletişimde Olun

Dijital dünyanın tüm araçlarından faydalanarak müşterilerinizle sürekli iletişimde olarak onları kalıcı hale getirebilirsiniz. Fırsat ürünleri kategorileri, özel indirimler, kuponlar gibi araçlarla müşterilerinize ayrıcalıklı ve iyi bir alışveriş deneyimi yaşatabilirsiniz.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

Google Ads Ajansı ile Google Ads-Reklam Danışmanlığı

Google Ads Ajansı, Google Ads ve reklam danışmanlığı hizmetini verirken Google reklam araçlarını kullanarak işletmelerin online reklamlarını optimize etmeye ve daha etkili hale getirmeye...

Dijital Pazarlama Ajansı Ve Dijital Pazarlama Paketleri

Dijital pazarlama ajansı Adapte Dijital dijital olan tüm araçları kullanma ve müşterileri adına sunma becerisine sahiptir. Dijitale hakimiyeti ve becerisiyle işletmelere kolay uyum sağlamada yardımcı olmaktadır....

Alan Adı ve Hosting Yenileme İçin Uygun Çözümler

Kur dalgalanması hayatın her alanına yansıyor. Hosting hizmeti sunan şirketler doların etkisiyle yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor. Örneğin, yurt dışı merkezli sitelerde .istanbul, .LLC ve .co gibi uzantılar 120 ila 400 TL arasında farklılık...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!