2021 Yılında E-Ticarete Başlamanız İçin 5 Mükemmel Sebep

  • Büyüyen E –Ticaret Hacmi

2019 yılında Türkiye’nin e-ticaret hacmi %64 artarak yaklaşık 92 milyar lira olmuştur. Pandemi ile birlikte e-ticaretin alternatif bir yol olmadığını belirten uzmanlar, pazaryerlerine dikkat çekiyor.

E-ticarette sepet miktarları, site ziyaretleri ve kullanıcı davranışları gibi yöntemlerle belirlenen bu hacim, dijital pazarın gelişen dünyada ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

  • Zamandan ve Mekandan Bağımsız Ticaret

Bir web siteniz varsa ve bu site üzerinden satış yapıyorsanız zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde ticaret yapıp, para kazanıyorsunuz demektir! Zamandan tasarruf ederek, stratejilerinizi daha kolay belirleyebilir ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Mesai saatlerinin uzunluğunun insanlarda meydana getirdiği olumsuz etkileri e-ticaret deneyimi çok büyük bir oranda azaltmaktadır.

  • Olağanüstü Durumlarda Bile İşiniz Büyüsün

Pandemi döneminde kapatılan birçok mağaza satış faaliyetlerine e-ticaret ile devam etti ve aynı şekilde büyümeye devam etti. Pandemi döneminin getirmiş olduğu dijital alışkanlıkların uzun bir süre daha aynı şekilde devam edeceği öngörülüyor.

  • Maliyetleriniz Azalsın

E-ticaret sitenizin olması, fiziksel bir mağazanızın olmasından daha az maliyetlidir. Bir e-ticaret sitesi ile fiziksel mağazanızdaki tüm faturalardan tasarruf edebilirsiniz. Dekorasyon malzemeleri, ekipmanlar, kira sorununuz ve maliyetiniz olmadan e-ticaret sitenizde satışlar yapabilir, büyümeye devam edebilirsiniz.

  • Müşterilerinizle Sürekli İletişimde Olun

Dijital dünyanın tüm araçlarından faydalanarak müşterilerinizle sürekli iletişimde olarak onları kalıcı hale getirebilirsiniz. Fırsat ürünleri kategorileri, özel indirimler, kuponlar gibi araçlarla müşterilerinize ayrıcalıklı ve iyi bir alışveriş deneyimi yaşatabilirsiniz.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

WhatsApp Sesli Görüşmeler İçin Arayüz Test Ediyor

WhatsApp uzun zamandır sesli görüşmeler için bir ara yüz kullanıyor, bu dönemde de yeni ara yüz test ediyor. Günümüzün en çok tercih edilen mesaj ve...

Apple Her Çalışanına İkramiye Verdi, Ofis Açılışını Erteledi

Apple çalışanlarının ofise dönmeleri için düşünülen tarih süresiz olarak ertelendi. Evden çalışmada ihtiyaçlarını kullanabilecek 1000 dolar vereceği iddia edildi. En çok iş yapış şekillerimize etki...

Dijital Lojistik Girişimi, 1.9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yolda.com tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, henüz ilk yılında 1.9 milyon dolar tutarında ikinci yatırım turunu kapattı. İşletmelere parsiyel taşıma hizmeti sunan lojistik operasyon süreçlerini...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!