Twitter Öneri Algoritmaları İçin Yeni Uygulama Geliştirecek

Twitter çoğu kişinin kullandığı önemli bir sosyal medya platformu. Platform için birbirinden farklı öneri algoritmaları geliştirerek, bu algoritmaları yine kendi geliştirdiği pazaryerinde kullanıcılara sunacak. Kullanıcılar ise pazaryerinde diledikleri algoritmayı seçerek kullanacak.

Test ettiği ücretli özelliklerle gündeme gelen Twitter, şimdi yeni bir algoritma yaklaşımıyla karşımızda. Twitter CEO’su Jack Dorsey sosyal ağlarda kullanıcıların kendi öner algoritması seçmesini sağlayacak.

Merkezsizleştirme

Sosyal ağlardaki öneri algoritmaları sosyal ağ şirketleri tarafından belirleniyordu. Genellikle de kullanıcıların beğendiği içerikler onlara daha fazla gösterilirken, kullanıcıların daha önce ilgisini çeken gönderilere benzer gönderiler öne çıkarılıyordu. Bu durum kullanıcıların, kendileriyle aynı görüşte olan içerikleri daha fazla görmesini sağlarken yapay bir baloncuğun içine hapsediyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey ise paylaştığı yeni vizyon açıklamasıyla algoritmanın önereceklerini kullanıcıya bırakıyor.

Algoritma Mağazası

Dorsey, yatırımcılarla yaptığı görüşmelerde Twitter’ın insanlara platformda ne göreceğine dair daha fazla seçenek sunacağı özellikler geliştirmek istediğini söyledi.

Böylece Twitter, hem platform için birbirinden farklı algoritmalar geliştirecek hem de kullanıcıların farklı seçeneklerini görerek tercih edebileceği bir pazaryeri oluşturacak.

Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

İlgili Mesajlar

Reklam

Son Gönderiler

MOOV’un %75’ini Getir Satın Alınıyor

Garenta’nın araç paylaşım platformu MOOV’un %75’ini Getir satın alıyor. KAP’ta yer alan bilgiye göre Çelik Motor A.Ş.’nin %75’ini Getir’e satışına yönelik sağlanan bağlayıcı olmayan...

Whatsapp CEO’suna Göre Apple’ın Yeni Çocuk Güvenliği Sakıncalı Olabilir

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, Apple’ın yeni çocuk güvenliği araçlarının kötü olabileceğini düşünenlerden. Cathcart, gizliliği ihlal ettiği gerekçesiyle bu planlardan endişe duyduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz hafta,...

Profesyonel-Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Web siteniz ile potansiyel müşterilerinizin, ürün satın almaya ya da alışveriş için fikir edinmeye karar verdikleri anlarda sizinle karşılaşmasını kolaylaştıran tasarımlar yaptırın. Adapte Dijital bunun için hazır ve...

En son haberlerle güncel kalmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun ve sizinle iletişim halinde olalım. Bu kadar basit!